whatsapp-icon

SSP

(SSP) Sosya Sorumlulk Projesi nedir?

SSP yani Sosyal Sorumluluk Projesi kurumumuzun verdiği eğitimlerin yanı sıra toplumun genel çıkarlarını geliştirecek ,koruyacak ve destek olacak eylemlerdir.

'BİR GÜN SENDE YAŞLANACAKSIN'

2010 yılında başlattığımız ve her yıl düzenli olarak gerçekleştirdiğimiz projelerden biriside 'BİR GÜNSSP01

SENDE YAŞLANACAKSIN' projesidir. Her yıl 18-24 Mart ta kutlanan ancak çoğumuzun bile bilmediği bu tarih yaşlılar hafta sının tarihidir. Bu projedeki amacımız, verdiğimiz eğitimlerin dışında öğrencilerimizin YAŞLI lar ile diyaloglarını sağlamakta,onların gerekli ihtiyaçları maddi manevi velilerimiz ile giderebilmektir.Görsel Sanatlar-Resim bölümü ile başlattığımız bu projede çocuklarımız ders içinde yaptıkları sanat eserlerini yaşlı nine ve dedeleri ile paylaşmış,aldıkları çiçekler ile onların gönülleri almıştır.İlerleyen yıllarda projeye diğer Sahne Sanatları-Müzik,Bale ve Dans bölümü öğrenci velileri ve kurumumuz ile maddi manevi desteklerde bulunulmuş ve halen projemiz devam etmektedir.

Görseller için tıklayın

SSP

'ENGELLERİ KALDIR'

Engelleri Kaldır projesi 2012 yılı içerisinde düzenlenmiş olup,Antalyada tekerlekli sandalye ihtiyacına sahip vatandaşlarımız için düşünülmüştür.8.Haziran.2012 tarihli düzenlediğimiz Yıl Sonu Gösterimiz ile TÜREV Türkiye engelliler Vakfı Antalya Şubesine kurumumuz engelli vatandaşlarımız için tekerlekli sandalye bağışında bulunmuş bir çok engellinin elinden tutmuştur.

Haber yazısı için tıklayın


'SANAT İÇİN VARIZ'

SSP2

2013 Yılı içerisinde başlayan 'SANAT İÇİN VARIZ' adlı projede Antalya içerisindeki Devlet okullarında okuyan ancak maddi geliri düşük yetenekli çocukların keşfedilmesi için düşünülmüştür. Bu çocukların keşfedilmesi ve ortaya çıkması için öğretmenlerimiz ile okulları ziyaret edip bilgilendirmeler ve keşifler yapılmıştır.Projenin diğer bir amacıda velilerin sanat ile ilgili bilgilendirilmesi olmuştur.İlk olarak Antbirlik İ.Ö.O yapılan etkinlik ile bilgilendirmeler kurumumuz öğretmenleri tarafından yapılmış ve tüm okullarda yapılmak üzere devam etmektedir.

Haber yazısı için tıklayın