whatsapp-icon

Sertifika

Sertifika nedir, ne işe yarar?

Kurumumuz T.C. Milli Eğitim Bakanlığına bağlı olarak hizmet vermekte ve sertifika programları dâhilinde eğitimlerine devam etmektedir.

Sertifika öğrencinin kurs bünyesinde aldığı eğitim süresinin tamamını bitirdikten sonra Milli Eğitim Bakanlığınca atanmış sınav komisyon öğretmenlerinin değerlendirmesi sonucu verilen, bitirilen eğitim alanındaki yeterlilik belgesidir. Bu belge ile kursiyer alanı ile ilgili resmi olarak eğitim verebilir.

Sertifika süreçleri her bölüm için değişiklik gösterebilir. Örneğin bale bölümü sertifika süresi 8 sene iken gitar bölümü sertifika süresi 2 yıldır.

Sertifika programı süresi boyuca öğrencinin devamlılığı ve başarısı büyük önem taşır. Kursiyerin sertifika programını aynı okulda bitirme zorunluluğu yoktur. Antalya da başladığı bir programı İstanbulda ki farklı bir okulda da sürdürebilmektedir. Ancak kurumların Milli Eğitim Bakanlığına bağlı olması şarttır.

Sertifika süreleri Temel,Orta,ileri gibi bölümlerden oluşur.Her bölümün ayrı bir süresi vardır.Toplam süre sonunda kursiyer Sertifika almaya hak kazanır.