whatsapp-icon

Yan Flüt Kursu Programımız

SORU : Yan flüt dersine gelemediğimiz zaman telafi yapıyor mu

CEVAP:

TELAFİ DERSLERİ: Kursiyerlerimiz bazı nedenlerden dolayı derslere gelememekte, gelemedikleri dersleri ise telafi dersi olarak yapmaktadırlar. Kursiyer derse gelemez ise;

  1. a) Grup olarak yapılan derslerin telafisi yapılmaz.
  2. b) Özel derslerde telafi, zorunlu haller kabul edilen, hastalık, belgelenebilir acil durumlar, belgelenebilir okul veya iş gezilerinde yapılır.
  3. Özel derslerde kursiyer, derse gelemeyeceğini en geç 1(bir) gün öncesinden kurumumuza bildirmek zorundadır, aksi takdirde aynı gün içerisinde bildirilen derslerin telafisi yapılmaz.
  4. d) Telafi gün ve saatleri kurumumuz öğretmen ve kursiyerin uygunluk saatlerine göre belirlenmektedir. Telafi dersini yapacak öğrencinin, ayarlanan telafi gün ve saatine uyması gerekmektedir.
  5. e) Kurumumuz kursiyer ve velisinin bilgisi dâhilinde ayarlanan telafi dersine gelmeyen öğrencinin ders telafisi yapılmaz, aylık kursiyer ücretinden düşülmez. Telafi dersleri evrak takip sistemi ile arşivlenmektedir

SORU : Nasıl bir yan flüt almamız gerekli?

CEVAP: Genellikle öğrenci flütleri ile derslere başlıyoruz.Üflemeli çalgılar bölümü öğretmenimiz bu konusunda size yardımcı olacaktır. Ayrıca tüm enstrümanlarınızı anlaşmalı mağazalarımızdan indirimli olarak alabilirsiniz.

SORU : Yetenek testi nedir?

CEVAP : Yetenek testleri öğrencilerin ilgi, beceri ve yeteneğinin belirlenmesini sağlayan ufak bir testtir. Bu testlerin değerlendirmesi sonucunda öğrenciler istedikleri ve yeteneklerinin uygun olduğu bölümler ile derslere başlarlar. Yan flüt bölümünde yetenek testi, öğrencinin ritimsel belleği, ezgisel belleği, müzik kulağı ve hafıza yeterliliği gibi faktörlerden oluşmaktadır.

SORU: Okulunuza ulaşımı nasıl sağlayabilirim?

CEVAP: Ulaşım bilgileri için tıklayınız.

SORU : Ders dışında öğrencilerin aldıkları eğitimleri g

CEVAP : Her dönemin ve her senin sonunda prof. sahnelerde gösteriler düzenlenmektedir. Bu gösteri ve etkinler her yılın eylül ayında kurumumuzun duyuru panosuna asılmakta sms ve e-mail ile velilerimize duyurulmaktadır.

SORU : Yan flüt öğretmeniniz hakkında bilgi verir misiniz?

CEVAP : Kurumumuz öğretmenleri T.C. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından atanmış, alan mezunu, pedagojik formasyon eğitimi almış, deneyimli, en az lisans ve yüksek lisans mezunu öğretmenlerdir.

Öğretmen hakkında detaylı bilgi almak için; Lütfen (0 242) 311 04 62 veya 0 507 747 62 62 yi arayınız.

SORU : Ders programı ve süresi nedir?

CEVAP: Aylık toplam 8 ders,haftada 1 gün 1 ders yan flüt,haftada 1 gün 1 ders solfej olarak yapılmaktadır.1 ders süresi 50 dk.dır.Bu program M.E.B.standart programı olup dileyen öğrencilerimiz programın süresini arttırabilmektedir.

SORU: Ders gün ve saatleriniz?

CEVAP: Özel/birebir olarak yapılan dersler kurs programı dikkate alınarak, öğrencinin uygun olduğu gün ve saatlere göre belirlenmektedir.Detaylı bilgi almak için;

Lütfen (0 242) 311 04 62 veya 0 507 747 62 62 yi arayınız.

SORU: Aylık ücretiniz nedir?

CEVAP: Yan flüt ders ücretini görmek için tıklayın.

SORU: Solfej dersi nedir, ne işe yarar?

CEVAP: Solfej dersi, nota okuma, yazma ve temel müzik bilgisi dersidir. Ücretsiz olarak verilen bu ders, öğrencinin bireysel enstrüman dersinde notaları okuma ve yazmasındaki vakit kaybını önlemek, enstrümanında daha hızlı ilerlemesini sağlamak amacıyla verilmektedir.

SORU : Derslerde nota öğretiyor musunuz?

CEVAP: Enstrüman dersi alan tüm öğrencilerimiz enstrümanlarını nota okuyarak öğrenirler. Ayrıca enstrüman derslerine ek olarak ücretsiz Solfej(Nota okuma-yazma ve Temel Müzik bilgisi)dersleri verilmektedir. Solfej dersleri hafta da 1 gün 1 ders, aylık toplam 4 ders grup olarak, kurumumuzun belirlediği gün ve saatlerde yapılmaktadır.

SORU: Ne kadar sürede öğrenebiliriz?

CEVAP: Enstrüman eğitiminde öğrenme süreci eğitim alacak kişinin yeteneği, tekrarı ve çalışmasına bağlıdır. Ancak ortalama yetenek ve çalışma sürecinde yan fülüt enstrumanını 4-5 ay içerisinde öğrenebilir, bir eser seslendirebilirsiniz.

SORU : Yan flüt eğitimini kaç yaşından itibaren veriyorsunu

CEVAP: Yan flüt derslerimiz 7 yaş ve üzeri olan öğrencilerimize verilmektedir. Ancak yetenek testi sonuçlarına göre bu yaş altı öğrencilerde kursa katılabilmektedir.