whatsapp-icon

Ses Eğitimi Şan Kursu Programımız

SORU:Ses-Şan eğitimi ders gün ve saatleriniz?

CEVAP: Ses-Şan (Özel/birebir) dersi, kurs programı dikkate alınarak, öğrencinin uygun olduğu gün ve saatlere göre belirlenmektedir.

Ses-Şan eğitimi hakkında detaylı bilgi almak için; Lütfen (0 242) 311 04 62 veya 0 507 747 62 62 yi arayınız

SORU: Ses-Şan eğitimi aylık ücretiniz nedir?

CEVAP: Ses-Şan Eğitimi ders ücretini görmek için tıklayın.

SORU : Solfej dersi nedir,ses eğitimin de ne işe yarar?

CEVAP: Solfej dersi, nota okuma, yazma ve temel müzik bilgisi dersidir. Ücretsiz olarak verilen bu ders, öğrencinin bireysel ses eğitimi dersinde notaları okuma ve yazmasındaki vakit kaybını önlemek, ses eğitiminde daha hızlı ilerlemesini sağlamak amacıyla verilmektedir.

SORU : Ses-şan eğitimi dersinde nota öğretiyor musunuz?

CEVAP: Ses eğitimi alan tüm öğrencilerimiz nota okuyarak eğitim alır. Ayrıca ses eğitimi derslerine ek olarak ücretsiz Solfej(Nota okuma-yazma ve Temel Müzik bilgisi)dersleri verilmektedir.

Solfej dersleri hafta da 1 gün 1 ders, aylık toplam 4 ders grup olarak, kurumumuzun belirlediği gün ve saatlerde yapılmaktadır.

SORU : Ses eğitimi dersinin fayları nelerdir?

CEVAP: Ses eğitimi, vücudumuzun dinamik kalmasını sağlar, diyafram nefes çalışmaları ile doğru nefes alıp vermeyi öğreniriz. Öğretim üyeleri, doktorlar, politikacılar, tiyatrocular ve imamlar çeşitli meslek grubuna dâhil kişileri de bu eğitimi alabilirler. Çünkü ses eğitimini diğer bir amacı var olan sesimizi parlak ve güçlü hale getirmek, konuşurken karşı tarafa geçmesi gereken mesajları daha etkili kılmaktır.

SORU : Ses-Şan eğitimini dersinizin içeriği nedir?

CEVAP : Üç tür eğitimimiz mevcut.

Hobi amaçlı eğitim : Hobi amaçlı eğitimlerde sesi doğru kullanabilme, nefes, diksiyon

Profesyonel amaçlı eğitim: Konservatuar veya müzik fakültelerinin giriş sınavlarına hazırlanan öğrenciler için

Sağlık amaçlı eğitim Foniatri uzmanı tarafından önerilmiş ve çeşitli ses hastalıkları kısıklıkları vs... tedavileri için

SORU : Ses-Şan eğitimini kaç yaşından itibaren veriyorsunuz

CEVAP : Ses-Şan Eğitimimiz 15 yaş ve üzeri herkese verilmektedir. Ses eğitiminin yaşı çok önemlidir. Sesin oturmuş olması gereklidir. Erken verilen eğitim ve yanlış öğretilen teknikler sağlık problemlerine yol açabilir.

SORU : Sertifika veriyor musunuz?

CEVAP: Ses-Şan derslerine düzenli gelen, dersleri aksatmayan ve başarı gösteren tüm öğrencilerimize her yılın sonunda o yılı hangi seviyede ve ne derecede bitirdiğini gösteren katılım belgeleri kurum müdürümüz tarafından verilmektedir. Toplam program süresi iki(2)yıl olan ve bu programı bitiren öğrencilerimize ise M.E.B. tarafından atanan sınav komisyon öğretmenlerinin değerlendirmesi ile kurs bitirme sertifikalarını almaktadırlar.(Kurs bitirme sertifikası toplam kurs süresini bittiren öğrencilere verilmektedir.)

SORU: Okulunuza ulaşımı nasıl sağlayabilirim?

CEVAP: Ulaşım bilgisi için tıklayınız.

SORU : Yetenek testi nedir?

CEVAP: Yetenek testleri öğrencilerin ilgi, beceri ve yeteneğinin belirlenmesini sağlayan ufak bir testtir. Bu testlerin değerlendirmesi sonucunda öğrenciler istedikleri ve yeteneklerinin uygun olduğu bölümler ile derslere başlarlar.Ses-Şan eğitimi bölümünde yetenek testi, öğrencinin ritimsel belleği, ezgisel belleği, müzik kulağı ve hafıza yeterliliği gibi faktörlerden oluşmaktadır.

SORU:Ses-Şan öğretmenleriniz hakkında bilgi verir misiniz?

CEVAP: Kurumumuz öğretmenleri T.C. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından atanmış, alan mezunu, pedagojik formasyon eğitimi almış, deneyimli, en az lisans ve yüksek lisans mezunu öğretmenlerdir.

Öğretmen hakkında detaylı bilgi almak için; Lütfen (0 242) 311 04 62 veya 0 507 747 62 62 yi arayınız.

SORU :Ses-Şan dersine gelemediğimiz zaman telafi yapıyor musu

CEVAP: Ses-Şan dersinde (Özel/birebir) telafi, zorunlu haller kabul edilen, hastalık, belgelenebilir acil durumlar, belgelenebilir okul veya gezilerinde yapılmaktadır. Kursiyer, derse gelemeyeceğini en geç 1(bir) gün öncesinden kurumumuza bildirmek zorundadır, aksi takdirde aynı gün içerisinde bildirilen derslerin telafisi yapılmaz. Telafi gün ve saatleri kurumumuz ve öğrencinin uygunluk saatlerine göre belirlenmektedir. Telafi derslerinin programlanmasında kurs, öğretmen programı ve saatleri dikkate alındığından, telafi dersini yapacak öğrencinin ayarlanan telafi dersi günü ve saatine uyması gerekmektedir. Telafi dersleri evrak takip sistemi ile arşivlenmektedir.

SORU : Ses- Şan dersi programı ve süresi nedir?

CEVAP: Ses-Şan dersi aylık toplam 8 ders,haftada 1 gün 1 ders ses-şan dersi,haftada 1 gün 1 ders solfej olarak yapılmaktadır.1 ders süresi 50 dk.dır.Bu program M.E.B.standart programı olup dileyen öğrencilerimiz programın süresini arttırabilmektedir.

SORU: Ders dışında öğrencilerin aldıkları eğitimleri gö

CEVAP: Her dönemin ve her senin sonunda prof. sahnelerde gösteriler düzenlenmektedir. Bu gösteri ve etkinler her yılın eylül ayında kurumumuzun duyuru panosuna asılmakta sms ve e-mail ile velilerimize duyurulmaktadır.