whatsapp-icon

Resim

SORU:Resim öğretmeniniz hakkında bilgi verir misiniz?

CEVAP: Kurumumuz öğretmenleri T.C. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından atanmış, alan mezunu, pedagojik formasyon eğitimi almış, deneyimli, en az lisans ve yüksek lisans mezunu öğretmenlerdir.

SORU: Resim gruplarınızı neye göre belirliyorsunuz?

CEVAP: Gruplarımız, öğrencilerin yaş, yetenek, seviye ve fiziksel özelliklerine bakılarak belirlenmektedir. Yaş grupları 4-7 yaş grubu ,8-14 yaş grubu,15-18 yaş grubu ve Yetişkin grupları olarak verilmektedir. Resim ve el sanatları öğretmenimiz öğrencilerin algı ve yetenek durumlarına göre grup değişikliği yapabilmektedir.

SORU:Resim eğitimini kaç yaşından itibaren veriyorsunuz?

CEVAP: 4 yaş ve üzeri gruplarımız mevcuttur.

SORU: Resim dersi için malzeme almamız gerekiyor mu?

CEVAP: Resim-el sanatları bölümümüz için derslerde kullanılacak malzeme ihtiyaç listesi bulunmaktadır. İsteyen öğrencilerimiz belirli bir ücret karşılığında tüm malzemelerimizden kullanabilmektedir. Kendi malzemelerini kullanmak isteyen öğrencilerimiz ise verilen ihtiyaç listesindeki malzemeleri kendileri temin etmektedir.

İhtiyaç listesini kendi temin eden öğrencilerimizin malzemeleri, bireysel resim dolaplarına zimmetlenmekte ve yıl sonunda kendilerine teslim edilmektedir.

SORU: Resim alanı için mesleki eğitiminiz var mı?

CEVAP: Resim alanında ve alt bölümleri için birçok mesleki eğitimlerimiz vardır.

SORU: Sertifika veriyor musunuz?

CEVAP: Düzenli gelen, dersleri aksatmayan ve başarı gösteren tüm öğrencilerimize her yılın sonunda o yılı hangi seviyede ve ne derecede bitirdiğini gösteren katılım belgeleri kurum müdürümüz tarafından verilmektedir. Toplam program süresini bitiren öğrencilerimize ise M.E.B. tarafından atanan sınav komisyon öğretmenlerinin değerlendirmesi ile kurs bitirme sertifikalarını almaktadırlar.(Kurs bitirme sertifikası toplam kurs süresini bittiren öğrencilere verilmektedir.)

SORU : Derslere gelemediğimiz zaman telafi yapıyor musunuz?

CEVAP: Resim el sanatları dersi bir grup dersidir. Grup derslerinde telafi yapılmamaktadır.

SORU: Yetenek testi nedir?

CEVAP: Yetenek testleri öğrencinin doğru eğitim ile başlamasını sağlamak amacıyla yapılmaktadır. Resim ve el sanatları dersinde yetenek testi öğrencinin çizim yeteneği,renk algısı,görsel hafıza ve uygulaması gibi faktörlerden oluşmaktadır.

SORU: Okulunuza ulaşımı nasıl sağlayabilirim?

CEVAP: İletişim için tıklayınız.

SORU: Sergi düzenliyor musunuz?

CEVAP: Kurumumuz her dönemin ve her yılın sonunda sergiler açmaktadır. Bu sergilerde yer alacak resimler kurumumuz resim bölümü öğretmenleri tarafından, öğrencinin yaşı, sınıfı, aldığı eğitimi süresi, öğrencinin performansı, yeteneği ve davranışları gibi faktörler dikkate alınarak belirlenir. ğitimlerin yanı sıra öğrencilerimiz sosyal sorumluluk projesi adı altında projelere imza atmaktadırlar.

Sosyal sorumluluk projemiz için tıklayınız.

SORU: Resim derslerinde kullandığınız bir kıyafet var mı

CEVAP: Öğrencilerimiz kurumumuzda bulunan resim önlükleri ile derslerini yapmaktadırlar. Resim önlükleri temiz, hijenik ve her bedene uygun olup, öğrencilerimiz derse başlamadan önce verilmekte ve ders sonrasında toplanmaktadır.

SORU: Ders gün ve saatleriniz?

CEVAP: Ders gün ve saatlerimiz için lütfen (0 242) 311 04 62 veya 0 507 747 62 62 yi arayınız.

SORU: Aylık ücretiniz nedir?

CEVAP: Ders ücretlerini görmek için tıklayın

SORU: Resim ve el sanatları dersinin faydaları nelerdir?

CEVAP:
Koordinasyon gelişimi artar;Resim ve El sanatları eğitimi kas,göz-el koordinasyonu,bedensel,motor ve bilişsel gelişime yardımcı olmaktadır.
Zeka gelişimi artar;Yapılan resim ve el sanatları çalışmaları ile zeka gelişiminin artmasına da yardımcı olur.
Kişilik özelliklerini dışa vurur; Kişilik özelliklerini v e kişinin iç dünyasını dışa vurmada etkendir.

SORU: Resim gruplarınız kaçar kişiliktir?

CEVAP: Gruplar minimum 3 maksimum 15 kişiden oluşmaktadır.

SORU: Öğretmenleriniz hakkında bilgi verir misiniz?

CEVAP: Kurumumuz öğretmenleri T.C. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından atanmış, alan mezunu, pedagojik formasyon eğitimi almış, deneyimli, en az lisans ve yüksek lisans mezunu öğretmenlerdir.