whatsapp-icon

Piyano Kursu Programımız

SORU:Sertifika veriyor musunuz?

CEVAP: Düzenli gelen, dersleri aksatmayan ve başarı gösteren tüm öğrencilerimize her yılın sonunda o yılı hangi seviyede ve ne derecede bitirdiğini gösteren katılım belgeleri kurum müdürümüz tarafından verilmektedir. Toplam program süresi dört(4 )yıl olan ve bu programı bitiren öğrencilerimize ise M.E.B. tarafından atanan sınav komisyon öğretmenlerinin değerlendirmesi ile kurs bitirme sertifikalarını almaktadırlar.(Kurs bitirme sertifikası toplam kurs süresini bittiren öğrencilere verilmektedir.)

SORU:Yetenek testi nedir?

CEVAP: Yetenek testleri öğrencilerin ilgi, beceri ve yeteneğinin belirlenmesini sağlayan ufak bir testtir. Bu testlerin değerlendirmesi sonucunda öğrenciler istedikleri ve yeteneklerinin uygun olduğu bölümler ile derslere başlarlar. Piyano bölümünde yetenek testi, öğrencinin ritimsel belleği, ezgisel belleği, müzik kulağı ve hafıza yeterliliği gibi faktörlerden oluşmaktadır.

SORU:Okulunuza ulaşımı nasıl sağlayabilirim?

CEVAP: (OKUL HARİTASI VE OTOBÜS, TRANVAY HAT ÇİZELGESİ LİNKİNE YÖNLENDİR)

SORU:Ders dışında öğrencilerin aldıkları eğitimleri göstermek için gösteri düzenliyor musunuz?

CEVAP: Her dönemin ve her senin sonunda prof. sahnelerde gösteriler düzenlenmektedir. Bu gösteri ve etkinler her yılın eylül ayında kurumumuzun duyuru panosuna asılmakta sms ve e-mail ile velilerimize duyurulmaktadır.

SORU : Öğretmenleriniz hakkında bilgi verir misiniz?

CEVAP: Kurumumuz öğretmenleri T.C. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından atanmış, alan mezunu, pedagojik formasyon eğitimi almış, deneyimli, en az lisans ve yüksek lisans mezunu öğretmenlerdir.

Öğretmen hakkında detaylı bilgi almak için; Lütfen (0 242) 311 04 62 veya 0 507 747 62 62 yi arayınız.

SORU: Derslere gelemediğimiz zaman telafi yapıyor musunuz?

CEVAP:

TELAFİ DERSLERİ: Kursiyerlerimiz bazı nedenlerden dolayı derslere gelememekte, gelemedikleri dersleri ise telafi dersi olarak yapmaktadırlar. Kursiyer derse gelemez ise;

  1. a) Grup olarak yapılan derslerin telafisi yapılmaz.
  2. b) Özel derslerde telafi, zorunlu haller kabul edilen, hastalık, belgelenebilir acil durumlar, belgelenebilir okul veya iş gezilerinde yapılır.
  3. Özel derslerde kursiyer, derse gelemeyeceğini en geç 1(bir) gün öncesinden kurumumuza bildirmek zorundadır, aksi takdirde aynı gün içerisinde bildirilen derslerin telafisi yapılmaz.
  4. d) Telafi gün ve saatleri kurumumuz öğretmen ve kursiyerin uygunluk saatlerine göre belirlenmektedir. Telafi dersini yapacak öğrencinin, ayarlanan telafi gün ve saatine uyması gerekmektedir.
  5. e) Kurumumuz kursiyer ve velisinin bilgisi dâhilinde ayarlanan telafi dersine gelmeyen öğrencinin ders telafisi yapılmaz, aylık kursiyer ücretinden düşülmez. Telafi dersleri evrak takip sistemi ile arşivlenmektedir

SORU:Piyano almamız gerekir mi?

CEVAP: Başlangıç aşamasında gerekli değildir.Ancak ilerleyen sürelerde öğrenci aldığı eğitimi pekiştirmesi ve çalışması için küçük bir org yeterli olacaktır. Ayrıca kurumuz etüt yapma imkânı sağlamaktadır. Öğretmenlerimiz öğrencilerimiz için etüd saatleri belirlemektedir. Bu süre zarfında kurumumuzda rahatlıkla çalışabilmektedirler.

Etüd hakkında bilgi almak için tıklayın!

SORU:Ders programı ve süresi nedir?

CEVAP: Aylık toplam 4 ders,haftada 1 gün 1 ders olarak yapılmaktadır.1 ders süresi 50 dk.dır.Bu program M.E.B.standart programı olup dileyen öğrencilerimiz programın süresini arttırabilmektedir.

SORU:Ders gün ve saatleriniz?

CEVAP: Özel/birebir olarak yapılan dersler kurs programı dikkate alınarak, öğrencinin uygun olduğu gün ve saatlere göre belirlenmektedir.

SORU:Solfej dersi nedir, ne işe yarar?

CEVAP: Solfej dersi, nota okuma, yazma ve temel müzik bilgisi dersidir. Ücretsiz olarak verilen bu ders, öğrencinin bireysel enstrüman dersinde notaları okuma ve yazmasındaki vakit kaybını önlemek, enstrumanında daha hızlı ilerlemesini sağlamak amacıyla verilmektedir.

SORU:Derslerde nota öğretiyor musunuz?

CEVAP: Enstrüman dersi alan tüm öğrencilerimiz enstrümanlarını nota okuyarak öğrenirler. Ayrıca enstrüman derslerine ek olarak ücretsiz Solfej(Nota okuma-yazma ve Temel Müzik bilgisi)dersleri verilmektedir. Solfej dersleri hafta 1 gün 1 ders, aylık toplam 4 ders grup olarak, kurumumuzun belirlediği gün ve saatlerde yapılmaktadır.

SORU:Piyano derslerinde neler öğretiyorsunuz?

CEVAP:Tüm derslerimiz M.E.B. müfredatlarına göre verilmektedir.Ancak öğrencinin yaş ve seviyelerine göre öğretim teknikleri farklılık gösterebilmektedir.

SORU:Piyano eğitimini kaç yaşından itibaren veriyorsunuz?

CEVAP: Piyano derslerimiz 5 yaşından itibaren verilmektedir. Ancak yetenek testi sonuçlarına göre bu yaş altı öğrencilerde kursa katılabilmektedir.