whatsapp-icon

Önder ALTINTAŞ

Kurucu

1ANKARA da doğdu. İlkokulu Barbaros ilköğretim okulunda tamamladı. Ortaokulu eğitimine Antalya Kolejinde devam etti. Küçük yaşlarda başladığı müzik çalışmalarını gitar ile sürdürdü daha sonra Antalya Koleji okul orkestrasına seçildi. Milliyetin orkestra yarışmalarında ödüller aldı.

1996 yılında ATSO Antalya Anadolu Güzel Sanatlar Lisesine derece ile girdi. 1997–2000 yılları arasında Piyano şenliklerinde solo eserler çaldı. 1996–2000 yılları içinde Antalya Polifonik Korolar Derneğine katıldı. Antalya, Ankara ve Mersinde düzenlenen yarışmalarda okul ile birlikte dereceler aldı.

Aynı yıl içerisinde ATSO Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi orkestrasında gitarist ve solist olarak yer aldı.Orkestra ile beraber Türkiye'nin çeşitli illerinde turnelere katıldı.

Aynı yıl içerisinde üniversitelerin yetenek sınavlarını kazandı.(Ankara Gazi Üniversitesi Müzik Öğretmenliği, Ankara Bilkent Üniversitesi-Sahne Sanatları Bölümü, İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Sahne Sanatları Bölümü, Dokuz Eylül Üniversitesi Devlet konservatuarı Sahne Sanatları Bölümü)Tercihini üçüncülükle kazandığı D.E.Ü Devlet Konservatuvarı Sahne Sanatları Opera-Şan bölümünde yapan ALTINTAŞ,Ses-Şan eğitimini Yrd.Doç. Mehmet Alper KAZANCIOĞLU , işitme ve solfej eğitimini D. E. Ü. Prof. Necati GEDİKLİ ile, müzik alt yapılarını ve armoni yi kompozitör Sayram AKDİL ile yaptı.

2001 yılında İzmir oda orkestralarında ve kiliselerde birçok konserler verdi. 2003–2004 senesinde Sabancı Kültür Merkezi ve İzmir Sanat Fuarda solo performans ve resitaller ile kariyerine başlamış oldu. Daha sonra Avusturya Viyana Konservatuvarı Öğretim Üyesi Prof.Sebastian Vittucci ile İstanbul'da ses eğitimi ve şan teknikleri üzerine eğitimler aldı.D. E. Ü. Devlet Konservatuvarı Orkestrası ve Korosu ile solo eserler seslendirdi. Aynı yıl içerisinde Sahne eğitimi ve çalışmalarını İzmir Devlet Operası rejisörü Mehmet ERGÜVEN ile yaptı. 2005 yılında D.E.Ü.Devlet Konservatuarında Mozart'ın Figaro'nun Düğünü operasında baş rol oynadı. L. Pavorotti ve E.Caruso ile çalışan, İtalya Konservatuvarı Öğretim üyesi Prof. Paulo Ballarini ve Amerikan Leigh Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Jeanette Thompson ile masterclass çalışmaları yaptı ve konserler verdi. Aynı okulda (D.E.Ü Devlet Konservatuvarı)yüksek lisansa başladı. Daha sonra İzmir Devlet Opera ve Balesinde sözleşmeli solist olarak çalışmaya hak kazandı. Orff eğitimi ve drama üzerine çalışmalar yaptı. 2006 yılında Antalya'ya yerleşen Önder Bey, birçok okulun müzik danışmanı ve gösterilerini üstlendi.2010 yılında T.C.Milli Eğitim Bakanlığına bağlı olarak kurduğu ve halen sanat eğitimi üzerine eğitimler veren Özel Önder Altıntaş Sanat Merkezi Resim Bale ve Müzik kursu'nda müdür ve eğitmen olarak görevine devam etmektedir.

Önder ALTINTAŞ (Kurucu) Önder ALTINTAŞ (Kurucu)
Önder ALTINTAŞ (Kurucu) Önder ALTINTAŞ (Kurucu)
Önder ALTINTAŞ (Kurucu) Önder ALTINTAŞ (Kurucu)
Önder ALTINTAŞ (Kurucu) Önder ALTINTAŞ (Kurucu)
Önder ALTINTAŞ (Kurucu) Önder ALTINTAŞ (Kurucu)
Önder ALTINTAŞ (Kurucu) Önder ALTINTAŞ (Kurucu)