whatsapp-icon

Gitar Kursu Programımız

SORU:Gitar Öğretmeniniz hakkında bilgi verir misiniz?

CEVAP: Kurumumuz öğretmenleri T.C. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından atanmış, alan mezunu, pedagojik formasyon eğitimi almış, deneyimli, en az lisans ve yüksek lisans mezunu öğretmenlerdir. Öğretmen hakkında detaylı bilgi almak için; Lütfen (0 242) 311 04 62 veya 0 507 747 62 62 yi arayınız.

SORU: Ders gün ve saatleriniz?

CEVAP: Özel/birebir olarak yapılan dersler kurs programı dikkate alınarak, öğrencinin uygun olduğu gün ve saatlere göre belirlenmektedir. Grup dersleri için hakkında detaylı bilgi almak için; Lütfen (0 242) 311 04 62 veya 0 507 747 62 62 yi arayınız

SORU: Aylık ücretiniz nedir?

CEVAP: Ders ücretlerini görmek için tıklayın

SORU:Solfej dersi nedir, ne işe yarar?

CEVAP: Solfej dersi, nota okuma, yazma ve temel müzik bilgisi dersidir. Ücretsiz olarak verilen bu ders, öğrencinin bireysel enstrüman dersinde notaları okuma ve yazmasındaki vakit kaybını önlemek, enstrümanında daha hızlı ilerlemesini sağlamak amacıyla verilmektedir.

SORU: Derslerde nota öğretiyor musunuz?

CEVAP: Enstrüman dersi alan tüm öğrencilerimiz enstrümanlarını nota okuyarak öğrenirler. Ayrıca enstrüman derslerine ek olarak ücretsiz Solfej(Nota okuma-yazma ve Temel Müzik bilgisi)dersleri verilmektedir. Solfej dersleri hafta da 1 gün 1 ders, aylık toplam 4 ders grup olarak, kurumumuzun belirlediği gün ve saatlerde yapılmaktadır.

SORU: Grup dersi mi yoksa Özel/birebir dersi mi seçmeliyiz?

CEVAP: Bu seçim aslında birazda öğrencilerimizin ve velilerimizin tercihi ile ilgilidir. Örneğin öğrenci grup dersinde daha çok sosyalleşir, arkadaşları arasında rekabete girebilir bu onu olumlu yönde de etkileyebilir olumsuz yönde de veya birebir derste daha iyi konsantre olabilir daha çok verim alabilir. Bu tamamen öğrencinin yapısı ile alakalıdır.

SORU: Grup dersi ve Özel/birebir gitar dersleriniz hakkında bi

CEVAP: Grup dersleri Temel, Orta ve ileri kurları şeklinde belirli gün ve saatte en az 3 en fazla 6 kişilik sınıflardan oluşur. Kuru bitiren veya hızlı öğrenen öğrenci kurs atlaması yapabilir veya bir alt kura düşebilir.Gruplar aylık toplam 8 ders gitar dersi alırlar.

Özel/Birebir dersler kursiyere özle istediği gün ve saatte birebir olarak yapılır. Özel/Birebir gitar dersi aylık toplam 4 dersten oluşur. Kursiyer ders gün ve saat değişikliği yapabilir.

SORU: Elektrogitar veya diğer gitar kurslarınız var mı?

CEVAP: Evet var ancak klasik gitar eğitimi ile derslere başlamayı öneriyoruz. Sonrasında öğrencilerimizi çalmak istediği tarzlar ile ilgi yönlendirmeler yapıyoruz.

SORU: Gitar eğitimini kaç yaşından itibaren veriyorsunuz?

CEVAP: Gitar derslerimiz 7 yaş ve üzeri olan öğrencilerimize verilmektedir. Ancak yetenek testi sonuçlarına göre bu yaş altı öğrencilerde kursa katılabilmektedir.

SORU: Sertifika veriyor musunuz?

CEVAP: Düzenli gelen, dersleri aksatmayan ve başarı gösteren tüm öğrencilerimize her yılın sonunda o yılı hangi seviyede ve ne derecede bitirdiğini gösteren katılım belgeleri kurum müdürümüz tarafından verilmektedir. Toplam program süresi iki(2 )yıl olan ve bu programı bitiren öğrencilerimize ise M.E.B. tarafından atanan sınav komisyon öğretmenlerinin değerlendirmesi ile kurs bitirme sertifikalarını almaktadırlar.(Kurs bitirme sertifikası toplam kurs süresini bittiren öğrencilere verilmektedir.)

SORU: Okulunuza ulaşımı nasıl sağlayabilirim?

CEVAP: Ulaşım için tıklayınız.

SORU: Yetenek testi nedir?

CEVAP: Yetenek testleri öğrencilerin ilgi, beceri ve yeteneğinin belirlenmesini sağlayan ufak bir testtir. Bu testlerin değerlendirmesi sonucunda öğrenciler istedikleri ve yeteneklerinin uygun olduğu bölümler ile derslere başlarlar.Gitar bölümünde yetenek testi, öğrencinin ritimsel belleği, ezgisel belleği, müzik kulağı ve hafıza yeterliliği gibi faktörlerden oluşmaktadır.

SORU: Ders programı ve süresi nedir?

CEVAP: Aylık toplam 4 ders,haftada 1 gün 1 ders olarak yapılmaktadır.1 ders süresi 50 dk.dır.Bu program M.E.B.standart programı olup dileyen öğrencilerimiz programın süresini arttırabilmektedir.

SORU: Nasıl bir gitar almamız gerekli?

CEVAP : Klasik gitarlarda yaylı çalgılar enstrümanları gibi yaşa göre boyutlandırılırlar. ¾ klasik gitar, 4/4 klasik gitar vs..Gitar bölümü öğretmenlerimiz öğrencimiz için en uygun gitarı sizin için belirleyecektir.Ayrıca tüm enstrümanlarınızı anlaşmalı mağazalarımızdan indirimli olarak alabilirsiniz.

SORU: Derslere gelemediğimiz zaman telafi yapıyor musunuz?

CEVAP:

TELAFİ DERSLERİ: Kursiyerlerimiz bazı nedenlerden dolayı derslere gelememekte, gelemedikleri dersleri ise telafi dersi olarak yapmaktadırlar. Kursiyer derse gelemez ise;

  1. a) Grup olarak yapılan derslerin telafisi yapılmaz.
  2. b) Özel derslerde telafi, zorunlu haller kabul edilen, hastalık, belgelenebilir acil durumlar, belgelenebilir okul veya iş gezilerinde yapılır.
  3. Özel derslerde kursiyer, derse gelemeyeceğini en geç 1(bir) gün öncesinden kurumumuza bildirmek zorundadır, aksi takdirde aynı gün içerisinde bildirilen derslerin telafisi yapılmaz.
  4. d) Telafi gün ve saatleri kurumumuz öğretmen ve kursiyerin uygunluk saatlerine göre belirlenmektedir. Telafi dersini yapacak öğrencinin, ayarlanan telafi gün ve saatine uyması gerekmektedir.
  5. e) Kurumumuz kursiyer ve velisinin bilgisi dâhilinde ayarlanan telafi dersine gelmeyen öğrencinin ders telafisi yapılmaz, aylık kursiyer ücretinden düşülmez. Telafi dersleri evrak takip sistemi ile arşivlenmektedir

SORU: Ders dışında öğrencilerin aldıkları eğitimleri gö

CEVAP : Her dönemin ve her senin sonunda prof. sahnelerde gösteriler düzenlenmektedir. Bu gösteri ve etkinler her yılın eylül ayında kurumumuzun duyuru panosuna asılmakta sms ve e-mail ile velilerimize duyurulmaktadır.