Bizi Takip Edin
resim1 resim2 youtube1 google1 resim5 resim6 üye

Erkmen/Müzik

Erkmen Karagül

Akdeniz Üniversitesi Antalya Devlet Konservatuarı 2000 senesinde sınavları kazanarak eğitimine orta okulda başlayan Erkmen Karagül 2013 senesinde aynı okulun üniversitesinden mezun olmuştur. Çalışmalarına viyola sanatçısı ve şef Nesrin Bayramoğulları ile başlamış, Antalya Senfoni Orkestra sanatçıları ile çalışmalarına devam etmiştir. Konservatuar eğitimi başlarında başarısı ile Antalya Devlet Opera Orkestrası ile A. Hoffmeister konçertosun ile solist çalma şansı elde etmiştir. Sonraki yıllarda ise Türkiye’de ilk defa kurulan Cem Mansur şefliğindeki Uluslararası Çocuk Senfoni orkestrasına seçilmiş ve grup şefliğini üstlenmiş, yine aynı yıllarda Doğuş gurubunun kurmuş olduğu Doğuş çocuk senfoni orkestrasına katılma hakkı kazanmış, iki sene viyola grup üyeliğini yapmıştır.

Çalışmalarına ve konserlerine ülke içinde devam eden sanatçı 15. Uluslararası Genç Müzisyenler yarışmasında kurmuş oldukları Akdeniz Quartet ve Mendelssohn eseri yorumlaması Birinciliğe layık görülmüştür. Bu zaman dilimi içerisinde sanatçı Antalya Devlet Konservatuarı orkestrası ile solist olarak P. Hindemith Trauermusik adli eseri seslendirmiştir. Üniversitenin son yıllarında Antalya Piyano Festivali kapsamında gerçekleştirilen Midori Goto- Özgür Aydın masterclass’ına katılmış ve University of Southern California Thornton School of Music okuluna yüksek lisans programı için viyola sanatçısı Che-Yen Brian Chen’in sınıfında eğitim görmek üzere davet almıştır.

Borchard Foundation, Howard ve Jean Rarig Endowed Music, Colburn Foundation gibi önemli kuruluşlardan ülke dışı ve ülke içinde aldığı önemli burslarla Amerika Los Angeles’da yüksek lisans sertifika programını başarı ile tamamlamış, bu süre boyunca Amerika’da Erken müzik, Çağdaş müzik dönemi orkestralarına dahil olmuş, Cynthia Phelps, Midori Goto, Adam Gilbert, Susan Feldman, Celeveland Quartet çelisti Paul Katz, Donald Crockett gibi Amerika’nın önde gelen sanatçıları ile çalışma fırsatı yakalamış bu süre boyunca Kaliforniya içinde ve dışında çalışmalarına devam etmiştir.

San Francisco Early Music festivaline katılan sanatçı, aynı zamanda Walt Disney Concert Hall’da konserler vermiş, aynı yıllarda Rio Hondo Senfoni, Withier Senfoni, Thornton Senfoni’ye girmeye hak kazanmış, çalışmalarına 2015 yıllarında yeni orkestra deneyimlerini eklemiştir. Ülke içinde bir çok film ve animasyon müzik projelerinde çalma hakkı kazanan sanatçı, kurmuş oldukları Quartet ile şehir içerisinde bir çok konserler vermiştir.

Aynı yıllarda California Fullerton School of Music Master programını tam bursla kazanan sanatçı eğitimine ara vermeyi düşünmüş, 2016 yılında ülkesine dönüş yapmış ve çalışmalarına Türkiye’de öğretmen olarak devam etmekte olup, Gedik Holding bünyesinde kurulan Gedik Filarmoni orkestrasında viyola grup üyeliğini yapmaktadır.

Eğitmnemimiz ayrıca gitar,şan ve davul/bateri alanlarında da halen Özel Önder Altıntaş Sanat Merkezinde eğitimler vermektedir.

22